Švaros mėnuo atėjo ir į Raseinių kraštą

 Išaušęs pavasaris, nors ir rodantis nemažai kaprizų, ragina visus tvarkyti aplinką, kad ji, pamažu bundant gamtai, būtų gražesnė, patrauklesnė ir džiugintų žmones. Apsikuopti, prižiūrėti aplinką ragina visiems gerai žinomas posakis „Balandis – švaros mėnuo“ ir būsimi renginiai, apie kuriuos buvo priminta praėjusioje seniūnų sueigoje.

Kultūros paveldo metai

   2018-ieji – ypatingi metai: kaip Lietuvos piliečiai švęsime valstybės atkūrimo 100-metį, kaip europiečiai – Europos kultūros paveldo metus, kuriuos kartu minės visa Europa. Metų šūkis – „Mūsų paveldas: kur praeitis susitinka ateitį“.

   Kultūros paveldo metais visoje Europoje bus imtasi įvairių iniciatyvų, surengta renginių, skatinančių žmones daugiau sužinoti apie savo kultūros paveldą, labiau juo domėtis. Kultūros paveldas formuoja mūsų tapatybę ir veikia kasdienį gyvenimą. Jis mus supa Europos miestuose ir miesteliuose, gamtoje, archeologinėse vietovėse. Šie metai puiki proga visiems geriau susipažinti su kultūros paveldu, jį įvertinti ir juo pasidžiaugti. Siekiama, kad kultūros paveldas nebūtų apleistas, ardomas ar naikinamas, todėl šiais metais bus ieškoma būdų jį novatoriškai įvertinti ir išsaugoti.

Turistų sutikimui reikia pasiruošti

   Kultūros paveldo objektų yra ir mūsų krašte. Turizmo ir verslo centro „Atrask Raseinius“ direktoriaus pareigas laikinai einantis Arnas Zmitra pranešė seniūnams, kad jau yra gauta nemažai norinčiųjų apsilankyti mūsų rajono vietovėse užsakymų. Turistai gali užsukti į bet kurios seniūnijos teritoriją, todėl jų vizitams reikia iš anksto pasirengti, sutvarkyti kelius ir aplinką, kad nebūtų gėdos.

   Per kelias seniūnijas driekiasi maršrutai, kurie kiekvienas metais sulaukia vis didesnio lankytojų dėmesio. Populiariausias maršrutas – nuo Daugėliškių partizanų bunkerio iki Raseinių per Ariogalą, Ugionius, Betygalą, Maslauskiškius, Pasandraviškį, Lyduvėnus. Mėgstantys keliauti žmonės pasirenka ir šį maršrutą – Raseinių hipodromas – Viduklė – S.Stanevičiaus tėviškė – Jubiniai – Nemakščiai.

   „Neseniai važiavau į Maslauskiškius, kelias sutvarkytas, taip pat galima padėkoti Girkalnio ir Ariogalos seniūnijų seniūnėms už tvarkomus objektus. Prie Daugėliškio bunkerio pagaliau nuimtos aplinkos vaizdą gadinusios lentelės. Maironio gimtinėje pastatytas naujas tualetas, bet ruože Ariogala – Betygala nėra net lauko tualeto. Yra ir daugiau problemų, kurias taip pat reikia greičiau spręsti. Pavyzdžiui, kelias į Maironio gimtinę šiuo metu yra baisus ir reikalauja neatidėliotino remonto“, – teigė A.Zmitra.

Akcija „Darom“ – balandžio 21 d.

   Ši akcija skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui. Pagrindinis tikslas – padaryti mūsų gimtąją žemę švaresnę, surinkti kuo daugiau atliekų, tačiau tuo pačiu siekiama ugdyti bendruomeniškumą, toleranciją, didinti žmogiškąjį ryšį, kuris, šiais, vis modernėjančiais laikais, yra itin svarbus.

   Raseinių rajono savivaldybės, įstaigų ir įmonių darbuotojai, visų seniūnijų gyventojai taip pat aktyviai, savanorystės pagrindais prisidės prie šios akcijos ir darbuosis 56 vietose. Per seniūnų sueigą Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas, ekologas Tomas Andriulis pranešė, kad šios akcijos dalyvius Savivaldybė planuoja aprūpinti pirštinėmis ir šiukšlių maišais. Seniūnų buvo paprašyta pateikti informaciją, koks yra šių priemonių poreikis.

   Specialistas taip pat informavo, kad per šią akciją gyventojai galės atnešti nuo kitų atliekų atskirtas savo senas baterijas, kurios bus saugiai utilizuotos. Surinktas atliekas ir šiukšles UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ išgabens į joms skirtą vietą.

   Praėjusiais metais Savivaldybės administracijos darbuotojai sodino medelius ir tvarkė aplinką Prabaudos miškelyje–parke. Šių metų balandžio 21-ąją jie savanoriškai tvarkys Kryžkalnio sklypą, kuriame šiemet bus pastatytas Kęstučio partizanų apygardos aukų memorialinis paminklas.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė