Štai ir viskas: Lietuvoje apmokestino skaitytuvus ir spausdintuvus

Vadinamasis tuščios laikmenos mokestis bus mokamas už nespalvotus skaitytuvus bei visus spausdintuvus. Jis sieks 0,6–3 proc. įrenginio kainos, o konkretus jo dydis priklausys nuo įrenginio spartos – per minutę padaromų kopijų.

Prognozuojama, kad dėl to išaugs spausdintuvų ir skaitytuvų kainos, nes mokestį mokės įranga prekiaujantys pardavėjai, o jų išlaidas dengs pirkėjai.

Seimas ketvirtadienį papildė reprografijos įrenginių, už kuriuos mokamos kompensacijos, sąrašą ir nustatė jų tarifus. Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos įsigalios nuo 2019 metų. Už jas balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 4, o susilaikė 13.

Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/980528/stai-ir-viskas-lietuvoje-apmokestino-skaitytuvus-ir-spausdintuvus?utm_source=facebook.com&utm_medium=free&utm_campaign=tv3televizija&utm_content=URL–naujiena-lietuva-980528-stai-ir-viskas-lietuvoje-apmokestino-skaitytuvus-ir-spausdintuvus&fbclid=IwAR2rImLy8xi9_FoMs__QkyC8PFGEsT5TL8Kyg9Cv5T_9mmstTzAHsdB2tiQ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*