Čekija atkeršijo Lenkijai dėl sienos uždarymo​: lenkai namo nesugrįš

V.Ščiavinsko nuotr.

Dėl vienpusiško Lenkijos sprendimo uždaryti šalies sienas nukentėjo ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bet ir Čekijos bei Slovakijos piliečiai. Tačiau vienintelė Praha nusprendė nesitaikyti su tokiu egoistišku Varšuvos elgesiu, ir nuo vakar nebeleidžia pro savo šalies teritoriją pravažiuoti į tėvynę norintiems sugrįžti lenkams.

Dienraštis „Gazeta Wyborcza“ šį Varšuvos ir Prahos ginčą pavadino diplomatiniu karu, o dėl jo apkaltino savo šalies politikus. Čekijos užsienio reikalų ministerijos atstovai dienraščiui pareiškė, kad su Varšuva bandė susitarti geruoju, tačiau į Prahos raginimus netrukdyti tautiečiams grįžti namo Varšuva esą visiškai nereagavo.

„Tokie sprendimai nėra lengvi, tačiau negalėjome Varšuvos elgesio ignoruoti. Praha yra pasiruošus sieną lenkams vėl atverti, jei ją mūsiškiams atvers ir Varšuva“ – „Gazeta Wyborcza“ pareiškė Čekijos URM atstovas.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2020/04/02/news/cekija-atkersijo-lenkijai-del-sienos-uzdarymo-lenkai-namo-nesugris-14323433/